Adres

ul. Kardynała Wyszyńskiego 10, 39-400 Tarnobrzeg

Telefon

15 823 57 48 wew. 28

Inauguracja nowego roku akademickiego 2023/2024

W czwartek, 28 września już po raz 17 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku zainaugurowaliśmy nowy rok akademicki 2023/24. Była to nietypowa inauguracja, bowiem zabrakło naszej wspaniałej prezes – pani Krystyny Frąszczak. Na początek wiceprezes Stanisław Widz przywitał gości i wszystkich seniorów. Tu nastąpiła minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłych w br. Uroczystość naszą  otworzyła pani prorektor PUZ dr Monika Piątek, po czym odśpiewaliśmy Gaudeamus – hymn studencki. Kolejno Głos zabrał nowy prezes UTW Jan Palacz. Wybrany został na miejsce Krystyny Frąszczak, co było jej życzeniem. Kolejnym punktem była krótka relacja z działalności UTW w roku 2022/23, którą przedstawiła Małgorzata Gospodarczyk. I w tym momencie przybyli następni goście: Wicemarszałek województwa podkarpackiego – pani Ewa Draus, Wiceprzewodnicząca  Rady Miasta – pani Bożena Kapuściak i Prezydent Miasta – pan Dariusz Bożek. Wcześniej Przybyli: Przewodnicząca Rady Seniorów – pani Józefa Biernacka, Dyrektor Biblioteki Miejskiej – pani Monika Sadkowska, Prezes UTW w Baranowie Sandomierskim –  pani Teresa Żyguła, Przedstawiciele z TVL i Radia Leliwa w Tarnobrzegu.

Krótki, ciekawy wykład pt. ”Nic dwa razy się nie zdarza” wygłosiła pani dr Beata Zięba-Kołodziej z Państwowej Uczelni Zawodowej. Wszyscy spóźnieni goście krótko przemawiali  życząc nam zdrowia i wytrwałości w dążeniu do celu.   Po części oficjalnej była mała niespodzianka muzyczna, 3 utwory zagrała na skrzypcach studentka Izabela Samołyk. Na koniec była integracja przy herbatce.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Skype
Email

Ostatnie aktualności

Petycja w sprawie budynku kina „WISŁA”

Informujemy  wszystkich słuchaczy UTW i mieszkańców Tarnobrzega, że w trosce o losy budynku dawnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, a następnie siedziby kina „Wisła”, Zarząd UTW wystąpił