Adres

ul. Kardynała Wyszyńskiego 10, 39-400 Tarnobrzeg

Telefon

15 823 57 48 wew. 28

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2013 / 2014 na UTW

10 października 2013 po raz siódmy już jako słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowaliśmy nowy rok akademicki na Uczelni PWSZ. Na początku prezes UTW – pani Krystyna Frąszczak powitała wszystkich przybyłych a szczególnie zaproszonych na tę uroczystość gości. Jakże miłym dla ucha był krótki koncert – w wykonaniu uczniów sąsiadującej z nami Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tarnobrzegu. Po kwadransie muzycznym wystąpił Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dr Stanisław Lis, który w swym przemówieniu podkreślił kulturotwórczą rolę UTW i dokonał oficjalnego otwarcia nowego roku akademickiego. Następnie głos zabrali goście: pani Anna Czaplińska- Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury Fizycznej i Sportu oraz dyrektor Biura Poselskiego  posła na Sejm RP Mirosłwa Pluty. Po ich wystąpieniach kol. Prezes przedstawiła krótkie sprawozdanie z działalności UTW w ubiegłym roku i plan działania na ten rok. Kolejnym punktem był bardzo ciekawy wykład prof. Tadeusza Zycha pt. „Emigracja- szansa czy konieczność”? Emigracja jest związana z historią naszego kraju – ludzie ciągle emigrują czyli podróżują ku lepszemu życiu. Mamy stałą emigrację w dwie strony – do Polski i z Polski. Jednym z rodzajów emigracji jest coraz bardziej rozwijająca się turystyka. Ruch i emigracja to symbole państwa demokratycznego. Wszyscy mówcy składali nam najlepsze życzenia na nowy, kolejny rok akademicki. Po części oficjalnej – trochę przyjemności – kawa i słodkości.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Skype
Email

Ostatnie aktualności

Andrzejki w Konarze

Zapraszamy na zabawę andrzejkową, która odbędzie się 25 listopada w Konarze. Koszt 70zł od osoby. Zapisy w biurze UTW do 16.11 (czwartek).

Wczasy w Krynicy Morskiej – maj 2024r.

KRYNICA MORSKA – Dom Wypoczynkowy „RONDO” Termin wypoczynku: od 16-05-2024 r. do 28-05-2024 r. Koszt pobytu – 2.200,00 zł (183,00 zł /doba), płatność:        1)