ul. Kardynała Wyszyńskiego 10, 39-400 Tarnobrzeg

Telefon

15 823 57 48 wew. 28

Spartakiady Seniorów – 7 czerwiec 2014 rok – Łańcut i 6 wrzesień 2014 rok – Baranów Sandomierski

7 czerwca 2014 r. słuchacze UTW wzięli udział w Spartakiadzie Seniorów w Łańcucie. Przed wyjazdem na zawody sportowe dostaliśmy reprezentacyjne koszulki z motywem Zamku Dzikowskiego od prezydenta miasta. Kiedy już dojechaliśmy na miejscez transparentem dumnie wkroczyliśmy na halę łańcucką gdzie odbywały się zmagania sportowe. Przed rozpoczęciem zawodów sportowych obejrzeliśmy krótkie występy przygotowane przez młodzież z Łańcuta. W rywalizacji sportowej wzięło udział siedem drużyn z podkarpackich UTW. Zdobyliśmy 4 miejsce drużynowo oraz 6 medali w konkurencjach indywidualnych:
I miejsce – Zbyszek Bażant w konkurencji rzutu beretem, I m. – Janeczka Bańka w strzałach do bramki a Ela Szklarz i Stanisław Mikrut zajęli – II miejsca. Adam Cichewicz -II miejsce w rzucie piłką lekarską. W konkurencji z kręglami St. Mikrut- III miejsce. Tarnobrzeski Poseł na Sejm Mirosław Pluta zaprosił nas na Spartakiadę Emerytów i Rencistów, która odbyła się w Baranowie Sandomierskim 6 września 2014. Zawody sportowe z udziałem 130 osób odbyły się na pięknym nowym stadionie. Było 8 różnych konkurencji. Tym razem zdobyliśmy 12 medali: 5 za I miejsca, 4 za II miejsca i 3 za trzecie m. Przy pięknej słonecznej pogodzie odbywały się zdrowe rywalizacje w poszczególnych konkurencjach. Z pełnym zapałem i wolą zwycięstwa a jednocześnie z uśmiechem na twarzy zawodnicy biegli do mety czy też rzucali do celu przy wielkim aplauzie i dopingu kolegów.
I miejsca zdobyli: Ewa Poźniak i Janusz Malarz – Tenis stołowy, Janina Bańka – Strzały do bramki, Kazimierz Kulig – Nordic Walking, Agnieszka Bury – Slalom z kubkami z wodą.
II miejsca zdobyli: Elżbieta Szklarz i Bolesław Zięba w biegu na 60 m, Ludmiła Dziuba w Slalomie z kubkami z wodą i Henryk Partyka w Rzutkach do tarczy.
III miejsca zdobyli: Elżbieta Szczepańska w Slalomie, Jadwiga Cichewicz i Zbigniew Kasprzyk w łowieniu ryb na czas. Pozostali uczestnicy otrzymali medale i dyplomy za udział.
Były medale, dyplomy, statuetki i nagrody książkowe. Wszyscy występowaliśmy w okazjonalnych na ten dzień koszulkach. Organizatorzy zadbali tez o naszą kondycję serwując kiełbaski z grilla i jabłka prosto z sadu. Były też występy artystyczne w wykonaniu miejscowej młodzieży i wspólne śpiewy seniorów przy akordeonie. Przyjemnie i pożytecznie spędziliśmy sobotnie popołudnie, bo sport to zdrowie – każdy o tym wie. Organizatorzy już od razu zaprosili nas do udziału w kolejnej spartakiadzie za rok. Uważam, że takie imprezy warto organizować dla wszystkich – od przedszkolaka do starszaka bo ruchu nigdy za wiele.