Adres

ul. Kardynała Wyszyńskiego 10, 39-400 Tarnobrzeg

Telefon

15 823 57 48 wew. 28

WYCIECZKA WILNO – TROKI – BIAŁOWIEŻA w dniach 09-13.07.2024

Z Litwą, która przez wieki tworzyła z Polską jeden organizm państwowy, łączą nas tradycje kulturowe i wspólna historia. W Wilnie na każdym kroku zobaczymy polskie ślady i na nowo odkryjemy zapomniane dziedzictwo przeszłości. Troki i jedno z najważniejszych litewskich centrów kulturalnych – Kowno. Jednak Litwa to nie tylko pamiątki dawnej świetności. Wyswobodzona z więzów reżimu komunistycznego, przechodzi zmiany polityczne, ekonomiczne  i społeczne,  rozwija się i zaskakuje na każdym kroku.

1 Dzień: 09.07.24
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 23.00, spotkanie z pilotem.

2 Dzień: 10.07.24
Przyjazd do Wilna w godzinach rannych. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty na cmentarzu na Rossie z kwaterą wojskową i grobem matki Piłsudskiego. Następnie przejazd do najpiękniejszego w Wilnie kościoła Piotra i Pawła i spacer po starym mieście wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, nocleg.

3 Dzień: 11.07.24
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna – plac Katedralny z archikatedrą wileńską, pomnik Giedymina – założyciela Wilna i Trok, Zamek Górny z basztą Giedymina, rynek Starego Miasta, ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, kościół św. Anny, kościół Bernardynów, kościół św. Jana, kościół św. Kazimierza. Zwiedzanie – kaplica w Ostrej Bramie ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Obiadokolacja, kościół św. Piotra i Pawła, archikatedra św. Stanisława, Uniwersytet Wileński, kościół św. Teresy, cerkiew Świętego Ducha. Powrót do hotelu. Nocleg..

4 Dzień: 12.07.24
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Trok. Zwiedzanie średniowiecznego Zamku Wielkich Książąt Litewskich mającego opinię najbardziej fotogenicznego zamku w krajach nadbałtyckich. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Białowieży na nocleg.

5 Dzień: 13.07.24
Śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie:
Rezerwat Pokazowy Zwierząt /w obszernych zagrodach można zobaczyć typowe zwierzęta Puszczy Białowieskiej: tarpany, żubry, żubronie, jelenie, sarny, łosie, dziki i wilki.  Po modernizacji, w niektórych zagrodach są przygotowane specjalne tarasy widokowe do obserwacji, które pozwalają zmniejszyć dystans do obserwowanych zwierząt.
Park Pałacowy /pozostałości założenia parkowego w stylu angielskim z najstarszymi zabytkami Białowieży oraz ciekawą roślinnością
Cerkiew p.w. Św. Mikołaja Cudotwórcy — we wnętrzu znajduje się kolorowy ikonostas wykonany z chińskiej porcelany
Kościół p.w. Św. Teresy z bardzo ciekawym ołtarzem św. Huberta.
Obiad. Wyjazd w drogę powrotną.

CENA WYCIECZKI 1.500 zł.

CENA ZAWIERA: transport, opiekę pilota, lokalnego przewodnika, 3 noclegi. ( pokoje 2,3 osobowe z łazienkami) , 3 śniadania, 4 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW,KL i bagaż T.U AXA, podatek VAT-Marża, bilety wstępu.
Program jest ramowy a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

PROGRAM, INFORMACJE I ZAPISY U PANA HENRYKA PARTYKI tel: 600 754 829.
PRZY ZAPISIE DO DNIA 16.04.2024 ZALICZKA 400zł. POZOSTAŁA KWOTA PŁATNA DO DNIA 11.06.2024.

DOKUMENTY UCZESTNIKÓW NA WYCIECZCE — W przypadku wyjazdu na wycieczkę zagraniczną każdy uczestnik zobligowany jest do posiadania przy sobie ważnego i odpowiedniego dokumentu tożsamości, który uprawnia go do przekroczenia granicy z danym państwem (odpowiednio paszport lub dowód osobisty; dokument w większości krajów musi być ważny min. 180 dni od daty zakończenia imprezy). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA:
 Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej UBEZPIECZENIE — Uczestnicy imprez zagranicznych są ubezpieczeni od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, na podstawie umowy generalnej z firmą ubezpieczeniową T.U UNIQA ( Sumy ubezpieczenia: KL 10 000 EUR, NNW 2000 EUR, bagaż 200 EURO )

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Skype
Email

Ostatnie aktualności

Petycja w sprawie budynku kina „WISŁA”

Informujemy  wszystkich słuchaczy UTW i mieszkańców Tarnobrzega, że w trosce o losy budynku dawnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, a następnie siedziby kina „Wisła”, Zarząd UTW wystąpił